اخبار تکنولوژی

احداث دو نیروگاه خورشیدی در همدان توسط کمپانی آلمانی «Athos Solar»

کمپانی آلمانی «Athos Solar» دو نیروگاه خورشیدی مبتنی بر سامانه فتوولتاییک در مقیاس کاربردی را در ایران احداث کرده است. پروژه مورد اشاره ظرفیت 14 مگاواتی را داشته و در زمینی به وسعت ده هکتار در استان همدان اجرا شده است و در آن از چهل هزار ماژول کمپانی چینی «Canadian Solar» بهره گرفته شده است.

گفتنی است پروژه مورد اشاره با سرمایه گذاری 21 میلیون دلاری (حدوداً 70 میلیارد تومانی) صورت گرفته و به گفته «کریستن لیندر» مدیر عامل کمپانی مورد اشاره، این سامانه های خورشیدی در مقیاس وسیع برای نخستین بار پس از برجام صورت گرفته است.

«لیندر» همچنین عنوان کرد که پروژه مشترک توسط دو شریک تجاری ایرانی و انگلیسی آغاز شده که علاوه بر آن توسعه حقوقی آن نیز بر عهده آنها بوده و سپس به یک کمپانی هولدینگ تازه تأسیس واگذار شده است.

مدیر عامل کمپانی «Athos Solar» در ادامه گفت:

ما پروژه را با کمک شرکای خود در آلمان به انجام رسانده ایم و با کمپانی های ایرانی نیز برای آماده سازی زمین و کارهای برقی همکاری کرده ایم. انرژی های تجدید پذیر در ایران نقش رو به رشدی را ایفا خواهند کرد.

لازم به ذکر است پروژه مورد بحث در طول نه ماه تکمیل شده و هم اکنون شرکت «Athos Solar» به دنبال ساخت نیروگاه های بیشتر در ایران و خاور میانه است.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا