اخبار تکنولوژیاینترنت اشیا - IOT

اینتل از چیپ های جدید Atom برای خودروهای هوشمند پرده برداشت

بازار نوظهور اینترنت اشیاه یا IoT برای بسیاری از تولیدکنندگان پردازنده و چیپست بسیار جاذبه دارد، و اینتل نیز از این قاعده مستثنی نیست. اینترنت اشیاء همه چیز را شامل می شود، از ربات های خط تولید کارخانه تا قفل درب ها، چراغ های راهنمایی، یخچال ها و نهایتاً خودروها.

اینتل که جایگاه مطمئن و قدرتمندی در حوزه کامپیوترهای شخصی دارد، می خواهد به درون خودروها نیز راه یابد و به همین منظور اعضای جدیدی را به خانواده پردازنده های Atom افزوده است.

این دو چیپ پردازشی که A3900 و E3900 نام دارند، از نیمه دوم سال 2017 به بازار راه پیدا می کنند و در مقایسه با نسل قبلی، 1.7 برابر از نظر پردازش عمومی و 2.9 برابر از نظر عملکرد گرافیکی قدرتمندتر هستند.

atom-3900

این محصولات با هدف رقابت با شرکت هایی همچون NXP Semiconductor و Nvidia معرفی شده اند، که نقش فعالی در این حوزه دارند و محصولاتشان عمدتاً بر اساس معماری ARM ساخته می شوند.

اینتل انتظار دارد مشتریانی همچون Delphi و Neusoft از چیپ A3900 در خودروهای الکتریکی بهره گیرند، ضمن اینکه مدل E3900 که مقاومت کمتری در برابر دما دارد نیز به احتمال زیاد در دوربین های نظارتی یا ابزارهای صنعتی همچون ربات ها به کار گرفته خواهند شد.

عملکرد سریع این پردازنده ها می تواند در صنعت حمل و نقل و مواردی همچون تشخیص سریع حضور عابر پیاده در مسیر خودرو یا استفاده از نمایشگرهای بزرگ تر برای نمایش اطلاعات متنوع، بسیار مثمر ثمر باشد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا