اخبار تکنولوژی

فناوری Senstone؛ جواهری برای تبدیل صدا به متن

محققان موفق شدند فناوری جدیدی را ارائه بدهند که قابلیت تبدیل صدا به متن را دارد. فناوری Senstone ، دستگاهی است که در قالب جواهرات به عنوان یک وسیله یادداشت برداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فناوری Senstone مدرن‌ترین ابزار یادداشت برداری در قرن 21 است و به نظر می‌رسد که دیگر استفاده از قلم و کاغذ به یک کار قدیمی و اضافی تبدیل شده است. این وسیله ترکیبی از زیبایی و کاربرد بوده و تنها 29 میلی متر قطر دارد.

57372593-620x414

در واقع یک دفترچه یادداشت دیجیتال است که به دخالت دست نیازی ندارد. از این وسیله جالب می‌توان به عنوان زیور آلاتی همچون گردنبند، دستبند و یا سنجاق سینه استفاده کرد. Senstone تنها با یک ضربه شروع به کار می‌کند. پس از وارد کردن یک ضربه یا فشار، این دستگاه کوچک خود را با گوشی هوشمند و نرم افزار همراه، همگام می‌سازد و صدا را ضبط می‌کند. این وسیله قابلیت سازماندهی و ذخیره اطلاعات فایل‌های صوتی را نیز دارد و برای دسته بندی می‌توان از کلمات کلیدی استفاده کرد.

 

فناوری Senstone از 7 زبان مختلف پشتیبانی می‌کند

در صورتی که کاربر، گوشی هوشمند خود را همراه نداشته باشد، Senstone می‌تواند فایل صوتی را تا دو ساعت در خود ذخیره کند. قابل توجه است که این گجت پوشیدنی قادر است فایل‌های صوتی را با 7 زبان مختلف ذخیره نماید.

57372592-620x466

از دیگر قابلیت‌های فناوری Senstone این است که با این وسیله قرارهای مهم خود را فراموش نخواهید کرد چرا که تمامی قرارهای ملاقات و کارهای مهم به کاربر یادآوری می‌شود. کاربر با یک نگاه به گفته‌های خود که توسط این دستگاه به متن تبدیل شده است، از برنامه‌های روزانه خود مطلع می‌شود.

فناوری Senstone فعلاً در مرحله آزمایشی قرار دارد. طراحان تصمیم دارند تا کمپینی را در سایت Kickstarter راه اندازی کنند و به این ترتیب منبع مالی برای تولید انبوه تامین کنند. اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، این دستگاه در سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

57372590-620x349

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا