اخبار تکنولوژی

ماشین خودران NVIDIA نیز به خیابان های کالیفرنیا راه یافت

شهروندان ساکن کالیفرنیا از این به بعد خودرویی را با لوگوی آشنای کارت های گرافیک در خیابان ها رؤیت خواهند کرد، زیرا «سازمان وسایل نقلیه» این ایالت، NVIDIA را نیز به فهرست کمپانی های مجاز در زمینه تست فناوری های خودران افزوده است.

ظاهراً کمپانی مورد بحث هیچ تمایلی به اتلاف وقت نداشته و سریعاً دست به کار شده. در همین رابطه تنها یک روز پس از اعطای جواز از سوی DMV، خودروی اNVIDIA در خیابان های منطقه خلیج سانفرانسیسکو (Bay Area) مشاهده شده است.

در حالی که NVIDIA را بیشتر به خاطر کارت های گرافیک پرقدرتش می شناسیم، اما این شرکت طی سال های گذشته فعالیت زیادی در حوزه هوش مصنوعی داشته و توجه ویژه خود را به بحث رانندگی مستقل و هوشمند معطوف ساخته.

آنها در CES 2015 به معرفی سیستم بینایی کامپیوتری مخصوص سیستم های خودران پرداختند و سپس نسخه پیشرفته تر از آن را تحت عنون Drive PX2 به CES 2016 آوردند.

همچنین چندی پیش انویدیا اعلام کرد در همکاری با شرکت چینی بایدو، قصد دارد پلتفرم هوش مصنوعی اختصاصی خود را برای ماشین های خودران عرضه کند.

گفتنیست شرکت هایی که عزم جدی برای توسعه سیستم های رانندگی هوشمند دارند، کالیفرنیا را برای انجام مراحل تست انتخاب می کنند. این ایالت اخیراً به دو کمپانی کم نام و نشان یعنی ویگو و والئو نیز مجوز تست جاده ای را اعطا کرده.

به همین منظور کالیفرنیا به بستر تست فناوری های آینده صنعت حمل و نقل تبدیل شده و در این میان به نام های بزرگی همچون گوگل، هوندا، فورد، مرسدس، بی ام و و بایدو به چشم می خورند.

nvidia-self-driving-car-1

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا