اخبار تکنولوژی

Lenovo از اولین هدست واقعیت مجازی خود مبتنی بر ویندوز هولوگرافیک رونمایی کرد

Lenovo ساعاتی پیش از اولین هدست واقعیت مجازی خود در نمایشگاه CES 2017 رونمایی کرد که با پلتفرم ویندوز هولوگرافیک مایکروسافت کار می‌کند.

این هدست که سبک‌تر و کوچک‌تر از هدست‌هایی مثل HTC Vive یا Oculus Rift محسوب می‌شود هنوز در حالت آزمایشی قرار دارد اما به گفته لنوو نسخه نهایی آن با وزنی حدود 350 گرم بسیار سبک‌تر از رقیب 550 گرمی HTC خواهد بود. طراحی این هدست نیز نسبتاً به هدست PlayStation VR SONY شبیه است و گفته می‌شود از راحتی مناسبی برخوردار است.

11111

درون این هدست دو پنل OLED با وضوح 1440 در 1440 پیکسل قرار دارد که به این ترتیب وضوح بیشتری را نسبت به Vive و Rift در اختیار کاربر می‌گذارد. البته از آن‌جا که این نسخه آزمایشی هنوز کار نمی‌کند نمی‌توان در مورد کیفیت واقعی تصویر آن اظهار نظر کرد. از نظر دنبال کردن حرکات سر کاربر این هدست با 6 درجه آزادی کار می‌کند و به این ترتیب نیازی به هیچ دوربین خارجی نخواهد بود. لنوو همچنین هیچ کنترلری را برای این هدست طراحی نکرده و به کنترلرهای شخص ثالثی که سایر شرکت‌ها برای پلتفرم ویندوز هولوگرافیک خواهند ساخت وابسته خواهد بود.

222222

اما با این هدست چه کارهایی می‌توان انجام داد؟ به گفته لنوو تمامی اپلیکیشن‌های ویندوز استور در حالت theater-style با این هدست سازگار بوده و برخی از نرم‌افزارهای هولولنز نیز با این پلتفرم سازگاری خواهند داشت. این هدست با دو دوربین در جلوی خود عرضه خواهد شد تا بتواند ویژگی‌های واقعیت افزوده را نیز با واقعیت مجازی ترکیب کند؛ هرچند که کیفیت این دوربین‌های هنوز مشخص نیست.

این هدست قرار است با قیمتی بین 300 تا 400 دلار به بازار عرضه شود. به گفته Lenovo قیمت قطعی هنوز مشخص نیست اما بیشتر به رقم 300 دلار نزدیک خواهد بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا