اخبار تکنولوژی

تولید نوعی درایو USB که با تخلیه انرژی، دستگاه های الکترونیکی را نابود می کند

یک کمپانی تولیدکننده هنگ کنگی اخیراً با ساخت USB درایو جدید خود، امنیت دستگاه های الکترونیکی را به سطح جدیدی برده است. این USB درایو که با نام «USB Kill» شناخته می شود، قادر است با تخلیه انرژی الکتریکی، هر کامپیوتر یا دستگاه دیگری نظیر تلویزیون را در مدتی کوتاه از بین ببرد.

هنگامی که کاربر USB Kill را به دستگاه خود متصل نماید، درایو مورد اشاره دائماً خازن های خود را از طریق پورت USB شارژ و سپس آن را تخلیه می کند. به گفته کمپانی مورد اشاره، این روند تنها در چند ثانیه صورت می گیرد و آنقدر ادامه می یابد تا دستگاه بالاخره از کار بیفتد.

جالب است بدانید که که این درایو USB، ابتدا طرحی مفهومی بود که محققان پیش تر نیز برای سرگرمی روی آن کار کرده بودند؛ اما کمپانی هنگ کنگی حالا واقعاً درایو مورد اشاره را تولید نموده و آن را با قیمت 55 دلار به فروش می رساند.

این اولین باری نیست که محققان روی ابزارهای مخصوص هکرها کار می کنند ولی اکثر این پروژه ها هیچ وقت راه خود را به بازار باز نمی کنند. اما حالا دانستن این مسئله که چنین USB خطرناکی واقعاً در بازار وجود دارد و با قیمت بسیار کمی در دسترس قرار گرفته، اندکی نگران کننده است و شاید زمان آن رسیده باشد تا کاربران بیشتر مراقب پورت USB دستگاه های خود باشند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا