رزبری پای - Raspberry PIمطالب علمی

رزبری پای ماژول پردازشی CM3 را با سرعت و حافظه رَم بیشتر معرفی کرد

بنیاد رزبری پای که به ساخت ماژول های کامپیوتری در ابعاد بسیار کوچک معروف است، باز هم قدم را فراتر نهاده و Computer Module 3 را معرفی کرد، محصولی که حدود 10 برابر قدرتمندتر از نمونه اولیه این ماژول است.

البته برخلاف رزبری پای 3، این قطعه به منظور کاربردهای صنعتی، تولید نمونه های اولیه یا برای کاربران پیشرفته ساخته شده و استفاده از آن برای دانش آموزان یا کاربران عادی کمی دشوار خواهد بود.

ComputeModule3

در CM3 شاهد پردازنده 1.2 گیگاهرتزی ساخت برادکام و یک گیگابایت رم هستیم که نسبت به نسل قبل، دو برابر بیشتر شده. همچنین 4 گیگابایت فضای ذخیره سازی روی بورد قرار دارد که می توان آن را افزایش داد.

رزبری پای می گوید شرکت ژاپنی NEC از این کامپیوتر در جدیدترین مانیتورهایش استفاده کرده، که یکی از کاربرده800 cm3 ioboard angledsideای بالقوه این محصول را نشان می دهد. این ماژول در ابعاد استاندارد رَم های لپ تاپی DDR2 SODIMM طراحی و ساخته شده، که درگاه های ارتباطی آن با قیمتی ارزان قابل تهیه هستند.

NECMonitorwithCM3

توسعه دهندگان در کنار این ماژول می توانند Compute Module I/O Board را نیز خریداری کنند که درگاه های ارتباطی، میکرو اس دی، HDMI و USB را در اختیار آنها قرار می دهد.

بنیاد مورد بحث می گوید هدف از ارائه Computer Module ارائه قابلیت های هوشمند در ساده ترین و ارزان ترین فرم به شرکت های مختلف است، زیرا این ماژول به تنهایی قادر است عملیات پردازش، حافظه، و مسیریابی را به اجرا درآورد، و برنامه نویسی برای آن نیز برای کاربران باتجربه بسیار ساده خواهد بود.

cm3 cm3l

گفتنیست CM3 با قابلیت ارتقاء فضای ذخیره سازی از طریق کارت حافظه به قیمت 30 دلار به فروش می رسد، اما اگر 4 گیگابایت حافظه فلش روی بورد برایتان کفایت می کند، می توانید مدل پایه را به قیمت 25 دلار تهیه کنید. ماژول ارتباطی نیز به تنهایی 116 دلار قیمت دارد اما خرید همزمان آن همراه با ماژول پردازشی، با پرداخت 143 دلار ممکن خواهد بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا