اخبار تکنولوژیویدیو

روبات نقاش کوچکی که جادو می‌کند

امروزه روبات‌ها به شکل کاملا ملموسی در صنایع حضور دارند. به طور مثال در گذشته شاهد آن بودیم که روبات‌ها قادر به شناسایی اشکالی بودند که از سوی انسان‌ها رسم می‌شدند. اما این‌که یک روبات بتواند اشکالی را رسم کند، اشکالی که برای ما معنای خاصی می‌دهند در نوع خود یک پیشرفت بزرگ به شمار می‌رود.

به تازگی کمپین جدیدی در سایت کیک‌استارتر کار خود را آغاز کرده و به دنبال جمع‌آوری سرمایه برای ساخت یک روبات هوشمند است. این روبات که متشکل از یک بازوی کوچک است با اتصال به یک برنامه کاربردی روی یک تبلت یا گوشی هوشمند این توانایی را دارد یک کپی از طراحی‌هایی که کاربر برای او ارسال می‌کند را به صورت بلادرنگ روی کاغذ رسم کند.

کاربر این توانایی را دارد تا از این برنامه کاربردی هم روی یک کامپیوتر شخصی و هم روی یک کامپیوتر مک استفاده کند. از این بازوی روباتیک به دو شکل می‌توانید استفاده کنید، آن‌را از طریق یک درگاه USB به یک دستگاه متصل کنید یا این‌که برنامه را از طریق یک ارتباط وای‌فای به اینترنت متصل کنید. در این حالت امکان ارسال و دریافت پیام از هر نقطه از جهان امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین اگر کاربر دیگری این برنامه کاربردی را روی دستگاه خود نصب کرده باشد، شما این توانایی را دارید تا طرح خود را به طور مستقیم و از طریق اینترنت برای Line-us آن کاربر ارسال کنید.

.

002 12

بله درست است که این روش راهکار مناسبی برای برقراری ارتباط با دیگران نیست، اما حداقل نشان می‌دهد که شما برای شخصیت طرف مقابل ارزش قائل هستید. طراحان Line-Us در این ارتباط گفته‌اند: «ما به دنبال آن هستیم تا جامعه‌ای از کاربران هنرمند را گرد هم آوریم. افرادی که می‌توانند از طریق این برنامه کاربردی نقاشی‌های یکدیگر را جمع‌آوری کرده و به سفارشی‌سازی روبات خود (Line-US) بپردازند. Line-US رابط کاربری ویژه خود را داشته و قادر است به رزبری پای، پایتون، آردوینو و اسکراچ متصل شود. Line-Us به روش‌های مختلفی خود این‌کار را انجام می‌دهد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که امکان تعویض جوهر رنگی و اندازه قلم نیز وجود دارد.»

به نظر می‌رسد طرح ارائه شده از سوی این توسعه‌دهندگان توانسته است نظر مساعد کاربران را به سمت خود جلب کند، به دلیل اینکه طراحان فوق در همین مدت کوتاه موفق شده‌اند سرمایه قابل توجهی را به دست آورند.

کاربران این توانایی را دارند تا با پرداخت 86 دلار از نگارش‌های اولیه روبات Line-Us استفاده کنند.اگر همه چیز مطابق با برنامه‌ریزی و استراتژی‌های این شرکت به جلو حرکت کند، انتظار می‌رود در ماه اکتبر شاهد عرضه رسمی این روبات به قیمت 124 دلار خواهیم بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا