اخبار تکنولوژی

رونمایی سامسونگ و مرسدس بنز از استفاده گوشی هوشمند به عنوان کلید ماشین در IFA 2016

شرکت خودروسازی مرسدس بنز از همکاری خود با سامسونگ برای معرفی کلید دیجیتالی خودروهای بنز در مراسم IFA 2016 خبر داد، به ادعا سامسونگ این فناوری از چنان سطح امنیتی برخوردار است که از ویژگی امنیتی ضد نفوذ ese استفاده می کند، این فناوری در برنامه اندرویدی مرسدس بنز قرار گرفته است، برنامه به راننده این امکان را می دهد تا بدون نیاز به اینترنت مرسدس بنز خود را روشن کند و درب های آن را قفل و باز کند.

سوالی که مطرح است این است که این برنامه چگونه کار می کند؟ هدف از ساخت این برنامه این بود که راننده بتواند بدون استفاده از اینترنت قفل درب های ماشین را باز کند و موتور آن را روشن کند، پس هر دو شرکت فهمیدند که باید از تراشه NFC موجود در اسمارت فون ها استفاده کنند. تکنولوژی NFC، یک عنصر ایمن قرار گرفته در اسمارت فون ها هست که برای افراد حساس به امنیت ساخته شده است، از NFC برای عواملی مانند پرداخت الکترونیکی پول، خرید بلیط و … استفاده می شود.

البته این فناوری جدید بی عیب و نقص نیست، استفاده از قابلیت های برنامه با استفاده از تکنولوژی NFC تنها در محدوده مشخصی از ماشین امکان پذیر است و در حالیکه که سیستم کی لس –KEY LESS-  مرسدس بنز اجازه ی دسترسی به خودرو را داشته باشد. سامسونگ همچنین اعلام کرده که تنها مدل های محدودی از اسمارت فون هایش می توانند این ویژگی را داشته باشند که البته همین مورد برای مرسدس بنز هم صدق می کند و مدل جدید خودرو های این شرکت می توانند با اسمارت فون ها سازگاری داشته باشند.

با تمام این شرایط، مرسدس بنز قصد دارد تا سطح این فناوری را بالاتر ببرد و در آینده امکاناتی همچون تشخیص یک گوشی خاص برای راننده، تنظیم آینه و صندلی و دیگر قابلیت ها را به این برنامه بیفزاید.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا