اخبار تکنولوژی

سامسونگ سرانجام بزرگ‌ترین خرید تاریخ خود را نهایی کرد

سامسونگ برای اولین بار در تاریخ این شرکت خرید هشت میلیاردی خود را با موفقیت نهایی کرد. این شرکت سرانجام موفق شد شرکت Harman Kardon را تصاحب کند.

با وجود رشد انفجاری، سامسونگ در اغلب موارد ترجیح می‌دهد استارت‌آپ‌های کوچک را خریداری کند. استارت‌آپ‌هایی که به این شرکت اجازه می‌دهند فناوری‌های موردنیازش را خود تولید کند. اما در نوامبر سال گذشته میلادی سامسونگ این قاعده را شکست و اعلام کرد در نظر دارد شرکت بین‌المللی هارمان را به ارزش تقریبی هشت میلیارد دلار خریداری کند. اکنون سامسونگ اعلام کرده است که فرآیند نهایی شدن این خرید تکمیل شده است.

 در همین ارتباط دینش پالی وال، مدیرعامل شرکت هارمان یا به عبارت دقیق‌تر Harman International Industries، جوان سون مدیر ارشد استراتژیک سامسونگ و همچنین رییس دفتر مدیرعامل سامسونگ در کنفرانس خبری سامسونگ الکترونیک که در دفتر این شرکت برگزار شد، حضور به هم رساندند. پالی وال در این ارتباط گفت: «بر مبنای مفاد منعقد شده در این قرارداد شرکت هرمان این فرصت را به دست خواهد آورد تا به فناوری‌های موردنیاز و مکمل برای سرعت بخشیدن به تحقیقات خود دست پیدا کند و همچنان پیشتازی خود را در حوزه‌های خوردو، دستگاه‌های صوتی هوشمند و فناوری‌های اینترنتی در مقیاس جهانی حفظ کند. به اعتقاد من در آینده این دو شرکت رهبری بازار خودروسازی را بر عهده خواهند گرفت.»

اگر به گفته‌های پالی‌وال به دید تردید نگاه می‌کنید بد نیست بدانید که شرکت هارمان نه تنها مالک Harman Kardon است، بلکه مالک برندهای JBL، Infinity، Lexicon و Mark Levinson نیز هست.

رویکردی که از سوی سامسونگ اتخاذ شده متفاوت از سیاستی است که از سوی شرکت‌هایی همچون گوگل در ارتباط با Google’s Android Auto و همکاری با استارت‌آپ Waymo و اپل در ارتباط با CarPlay و پروژه تیتان اتخاذ شده است. خرید جدید سامسونگ به معنای آن است که این شرکت با توان بالقوه‌ای به سمت خانه‌های هوشمند و دستگاه‌های متصل به اینترنت حرکت خواهد کرد. بر مبنای خرید فوق سی هزار کارمند شرکت هارمان در قالب یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سامسونگ به کار خود ادامه خواهند داد. 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا