اخبار تکنولوژی

سقف های خورشیدی SolarCity احتمالاً هزینه ای برابر با بامپوش های عادی دارند

ایلان ماسک، سابقه ای درخشان در سخنرانی های هیجان انگیز و سپس عملی کردن وعده های خود داشته و واضح ترین مثال برای آن، ساخت موشک های چندبار مصرف توسط کمپانی فضایی اسپیس اکس است . اما سخنرانی اخیر ماسک درباره کمپانی انرژی SolarCity و فعالیت های آن ممکن است به این سابقه تحسین برانگیز خاتمه دهد.

وی در نشستی که اخیراً با سرمایه گذاران داشته گفته است: «نمی خواهم وعده ای 100 درصدی بدهم، اما به نظر می رسد که سقف های خورشیدی هزینه ای کمتر از سقف های معمولی پیشین دارند؛ بدون اینکه حتی مزیت تولید برق را در نظر بگیرید. بنابراین شما سقفی خواهید داشت که ظاهری بهتر از قبلی دارد، تا دو برابر بیشتر دوام می آورد، هزینه کمتری دارد و در همین حال، الکتریسیته هم تولید می کند. چرا باید به دنبال چیز دیگری باشید؟»

اما با وجود سخنان خوشبینانه ماسک، هزینه سقف های خورشیدی می تواند بسته به اندازه ساختمان، شیب سقف، پیچیدگی کار و هرگونه تعمیر ساختمانی بسیار متغیر باشد. فاکتورهای مربوط به محل قرارگیری خانه شما هم در این هزینه تاثیرگذار هستند.

گفتنی است که در ایالات متحده، هزینه سقف های سفالی رایج، بین 10 هزار الی 20 هزار دلار است. بنابراین ماسک چندان حرف های دور از ذهنی نمی زند اما نباید انتظار داشت که مردم بتوانند به راحتی و با هزینه ای کمتر، سقفی خورشیدی به جای نمونه های سفالی یا آسفالتی رایج دریافت کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا