اخبار تکنولوژی

سوپرمارکت تمام خودکار شرکت آمازون با نام «آمازون گو» راه اندازی شد

چندین سال پس از نشت شایعه راه اندازی فروشگاه های خرده فروشی آمازون، این شرکت روز گذشته رسما از چشم انداز سوپرمارک های خود در آینده پرده برداری کرد. این سوپر مارکت، نخستین نوع از سوپرمارکت های مدرن شرکت آمازون است که در نزدیکی دفتر مرکزیشان، سیاتل راه اندازی شده است. این فروشگاه‌ها که آمازون گو (Amazon Go) نام خواهند داشت، در واقع تفاوت‌های اساسی را نسبت به دیگر سوپرمارکت های فعال در حال حاضر جهان دارند.

نخستین سوپرمارکت آمازون گو در یک فضای 550 متری در سیاتل احداث شده است. خریداران با ورود به این سوپر مارکت می‌توانند مواد غذایی مورد نظر را برداشته و سپس از فروشگاه خارج شوند. گفتنیست که سفارش‌های آن‌ها به صورت خودکار از حساب کاربری آمازون آن‌ها کم خواهد شد.

amazon_go_stock_1-0-620x348

فروشگاه آمازون گو متکی بر سنسورها و بینایی کامپیوتری است تا بتواند تشخیص دهد خریداران چه اجناسی را خریداری کرده و سپس از فروشگاه خارج شده‌اند. این تجربه خرید در ابتدا با استفاده از یک اپلیکیشن اسکن و پیش از ورود مشتریان به داخل فروشگاه آمازون گو آغاز خواهد شد. سنسورهای تعبیه شده بر روی درب‌های خروجی نیز قادر خواهند بود مواد غذایی خریداری شده را در هنگام خروج مشتریان از فروشگاه در حساب آمازون آن‌ها بگنجاند و زمانی که آن‌ها قصد ترک مغازه را دارند به آن‌ها اجازه خروج داده می‌شود.

در سوپرمارکت اتوماتیک آمازون گو تمامی اجناسب خوار و بارفروشی محلی به فروش می‌رسد

انتظار می‌رود تقریبا تمامی محصولات اجناسی که شما می‌توانید در فروشگاه های خوار و بار فروشی محلی تهیه کنید، در فروشگاه آمازون گو (Amazon Go) یافت شود. به عنوان مثال می‌توان به انواع نوشیدنی‌ها، تنقلات، غذاهای آماده مانند سالاد و ساندویچ، کالاهای اساسی مانند شیر و نان و غیره اشاره کرد.

amazon-go-store-no-registers-or-lines-620x348

گفتنیست درب نخستین شعبه فروشگاه مدرن و پیشرفته آمازون در حال حاضر به صورت آزمایشی تنها بر روی کارمندان این شرکت باز است. آمازون قصد دارد تا سال 2017 میلادی، نخستین شعبه عمومی این سوپر مارکت را برای استفاده عموم راه اندازی کند. در زیر، ویدیوی جذابی از معرفی این فروشگاه مدرن با سیستم پرداخت تمام اتوماتیک را می‌توانید مشاهده کنید.

ویدیو معرفی فروشگاه آمازون گو – Amazon Go

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا