اخبار تکنولوژی

سیستم‌ کاملا خودکار رستورانی با کمک روبات‌ها

روبات‌ها در آینده می‌توانند جای کارگرهای انسانی را در رستوران‌ها بگیرند.

معمولا کار پخت غذا را انسان‌ها انجام می‌دهند اما حالا که روبات‌ها وارد بسیاری از حوزه‌های انسانی برای انجام وظایفی همچون مراقبت از کودک و سالمند یا نقاشی و کارهای دیگر شده‌اند، شo,اید به زودی به عنوان سرآشپز به رستوان‌ها هم بیایند.

شرکت Momentum Machines در سیلیکون‌ولی آمریکا بر روی سیستم‌های کاملا خودکار رستورانی کار می‌کند. این سیستم از قدرت کافی برای تولید و سرو 400 همبرگر در یک ساعت برخوردار است.

همچنین رستوران‌هایی در چین و ژاپن افتتاح شده‌اند که روبات‌ها به عنوان آشپز و پیش‌خدمت در آنها مشغول به کار هستند.

از دیگر نشانه‌های ورود روبات‌ها به رستوران‌ها می‌توان به غذاخوری موسسه فناوری ماساچوست اشاره کرد که در آن دانشجویان می‌توانند غذاهای آماده شده توسط روبات‌ها را میل کنند. این سیستم که به آشپزخانه Spyce موسوم است، می‌تواند غذا را ظرف پنج دقیقه آماده کند.

در حال حاضر انسان‌ها باید مواد اولیه را برای این روبات‌ها فراهم کنند اما در آینده همه کارها توسط ربات‌ها انجام خواهد شد. این مفهوم جالب تا حدی به واقعیت تبدیل شده اما باید منتظر ماند و دید آیا این سیستم می‌تواند خارج از محیط این دانشگاه نیز کار کند.

اگرچه هنوز امیدی برای سرآشپزهای انسانی وجود دارد زیرا برخی از رستوران‌ها در چین که از ربات استفاده کرده بودند تصمیم گرفتند که به جای روبات از انسان‌ها استفاده کنند زیرا کاربری کارکنان انسانی بسیار بهتر از روبات‌ها است.

شاید در آینده روبات‌ها و انسان‌ها در کنار هم به همکاری بپردازند و با کمک یکدیگر بتوانند از کنار گذاشته شدن دیگری جلوگیری کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا