اخبار تکنولوژی

معرفی مزرعه دیواری Click & Grown؛ با تازه‌ترین تکنولوژی کشاورزی در خانه آشنا شوید

کشاورزی کار راحتی نیست. به مراقبت نیاز دارد، فضای زیادی می‌خواهد و مهمتر از همه، از هیچ کاری جهت مراقبت از محصول نباید دریغ کرد. به همین دلیل، شاید داشتن یک باغ یا مزرعه خانگی کاری لوکس و تجملاتی باشد. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که گوشه‌ای از اتاق خانه را به یک مزرعه دیواری (Wall Farms) تبدیل کنید؟

شرکتی با نام Click & Grown یک تکنولوژی را معرفی کرده که با استفاده از آن کشاورزی در خانه به راحتی امکان‌پذیر خواهد شد. پس از عرضه موفق پروژه باغچه هوشمند گیاهان دارویی (Smart Herb Garden) توسط این شرکت در سال گذشته، حالا از تکنولوژی کاملا اتوماتیک خود با نام مزرعه دیواری رونمایی کرده است. این محصول که از پروژه‌های کشاورزی ناسا در فضا الهام گرفته، می‌تواند محصولاتی تازه را در طی چند هفته و با صرف کمترین تلاش رشد دهد.

wallfarm_kitchen_white-970x647-c-620x414

هدف Click & Grown از طراحی و تولید این محصول، مزرعه‌داری در خانه با حداقل نیاز به نگهداری است. برای حاصل‌خیزتر‌شدن محصولات و رشد گیاهان در این شیوه، شرکت سازنده محصولی تحت عنوان خاک هوشمند (Smart Soil) را تولید کرده که مقدار بهینه‌ای از اکسیژن، آب، pH، و مواد مغذی مورد نیاز گیاه را در خود حفظ کرده است. در این مزرعه دیواری، گیاهان نیازی به نور خورشید نیز ندارند. در هر ردیف از این باغچه خانگی، چراغ‌هایی فوق‌العاده کارآمد قرار گرفته که نور خورشید را به خوبی شبیه‌سازی کرده‌اند. آبیاری هدفمند این سیستم کشاورزی نوین، می‌تواند تا 95% بیشتر از روش‌های کشاورزی مرسوم در مصرف آب صرفه‌جویی کند، بنابراین مزرعه دیواری ایده‌آل‌ترین روش کشاورزی در مناطقی است که در معرض خشک‌سالی قرار دارند.

Click & Grown در وب‌سایت خود نوشته است:

“هدف از ساخت تکنولوژی مزرعه دیواری ، صرفه‌جویی در آب و کاهش مصرف غذا، افرایش بهره‌وری و کاهش اثرات زیست‌محیطی پسماندهای صنعتی است.”

مسولین این شرکت ادعا می‌کنند که با بهره‌گیری از خاک هوشمند، گیاه کاشته شده در مزرعه دیواری 30% سریع‌تر از گیاهان کاشته شده در خاک‌های معمولی رشد کرده و ویتامین‌های موجود در آنها نیز تا 600% بیشتر است.

قیمت مزرعه دیواری

با 799 دلار، می‌توان یک مزرعه دیواری با اندازه استاندارد خرید که ظرفیت رشد 57 گیاه را داشته و با استفاده از اپلیکیشن Click & Grown در هر لحظه از شبانه‌روز وضعیت و چگونگی رشد گیاه تحت کنترل باشد. قیمت مزرعه دیواری کوچک در زمان عرضه 199 دلار و در فروشگاه‌ها 299 دلار است که این مدل فاقد امکان کنترل با اپلیکیشن است. هر دو مدل، بدون گیاه عرضه می‌شوند که البته دارای شیارهای مناسبی برای کاشت محصول هستند. مشتریان این تکنولوژی جدید، باید ماهیانه 60 دلار نیز جهت تعویض خاک آن پرداخت نمایند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا